Чому собакам треба давати кістки

Більшість ветеринарів не рекомендують годувати собак кістками, тому що це небезпечно для здоров’я, і навіть може призвести до загибелі. Але не все так однозначно. Кістки можуть бути корисними, якщо правильно їх використовувати в раціоні тварини.


Для здоров’я собак найбільш небезпечні кістки, що були приготовленні разом з м’ясом для людських потреб.

Небезпека варених кісток

Процес варення робить кістки більш ламкими і крихкими, що збільшує ймовірність утворення гострих осколків, які можуть нанести внутрішню травму тварині. Під час варення також видаляються всі поживні компоненти кістки.

Додавання в раціон варених кісток може призвести до:

  • Зламаних зубів.
  • Травмування ротової порожнини і язика. Це може викликати сильну кровотечу.
  • Кістка може стати петлею навколо нижньої щелепи. Це лякає собаку і спричинює їй біль.
  • Кіска може застрягнути в стравоході.
  • Кістка може застрягнути в трахеї. Це відбувається коли собака випадково вдихнула маленькій кусочок кістки. При цьому тварина може задихнутись.
  • Кістка може застрягнути в шлунку. Зазвичай, кістки проходять нормально, але деякі можуть бути дуже великі щоб пройти через шлунок до кишечника.
  • Кістка може застрягнути в кишечнику. Це заблокує проходження кормових мас.
  • Запор. Собака може відчути труднощі при дефекації. Тому що, фрагменти кісток дуже гострі, вони пошкоджують стінки товстого кишечника і прямої кишки. Це призводить до сильного болю.
  • Сильна кровотеча з прямої кишки.
  • Перитоніт. Фрагменти кісток можуть проколювати шлунок і кишечник, в результаті чого відбувається зараження внутрішніх органів.

Які кістки безпечні?

Сирі кістки корисні для собак. Собачі в природних умовах їдять своїх жертв разом з м’ясом, кістками і вмістимим шлунку. Коли собака гризе кістку це забезпечує чистку зубів , видаляє наліт та попереджує хвороби ясен.Сирі кістки є легким джерелом кальцію, фосфору та інших мінералів.

Годування кістками робить м’язи шлунку сильнішими, що попереджає розширення і заворот.
Кістки також мають очищаючий ефект для кишечнику, так як вони є грубими кормами, що сприяють перистальтиці.
Додавання кісток в раціон також попереджає проблеми з параанальними залозами.

Часте годування кістками може призвести до сильного напруження м’язів щелепи, тому рекомендовано годувати не частіше 2-3 рази на тиждень.

Якими кістками треба годувати?

Слід уникати коров’ячих кісток. Вони можуть бути міцнішими за зуби собак.  В природі собачі рідко наважуються полювати на велику здобич, вони надають перевагу гризунам, зайцям і козам та іншим не великим копитним. Тому найкраще годувати собак свіжими кістками кіз і овець.

Курячими кістками також можна годувати. Шлунковий сік собак дуже сильний і перетворює гострі осколки на маленькі кусочки.

Не треба годувати собак кістковим борошном, тому що  термічно оброблене і є важким для перетравлення і засвоєння. Також його якість важко підтвердити.