Флуроланер при лікуванні саркоптозу у собак

Саркоптоз (короста) – це контагіозне антропозонозне захворювання, що викликається кліщем Sarcoptes scabiei.

Ця стаття є перекладом результатів дослідження учених Romero C, Heredia R, Pineda J. та інших, описанні в журналі “Veterinary Dermatology”.

Клінічне дослідження ефективності одноразової оральної дози флуроланера (25 мг/кг) при лікуванні саркоптозу проводили на 17 собаках, в яких у зішкрібі шкіри виявили Sarcoptes scabiei. На 7 день після введення препарату у 10 з 17 собак не виявили кліщів у зішкрібах, на 14 день – у всіх собак результат при дослідженні на саркоптоз був негативний. Ураження шкіри і свербіж зникали до 28 дня дослідження. Будь яких побічних дій при цьому виявлено не було.

Флуроланер належить до групи ізоксазолінів, нового класу антипаразитарних речовин, що інгібують гама-аміномасляну кислоту (ГАМК) і хлоридні канали. Флуроланер, сароланер і афоксоланер – це речовини, що призначені для боротьби з блохами, але також дуже ефективні при лікуванні саркоптозу. Флуроланер є діючою речовиною препарату “Бравекто”.

Основні переваги флуроланера:

  1. Флуроланер ефективний проти бліх та кліщів при оральному і місцевому введені препарту. При місцевому застосуванні препарат залишається ефективним після купання тварини.
  2. Флуроланер не потребує збільшення дози при лікуванні саркоптозу по відношенню до тієї, яка застосовується при профілактиці від бліх.

 

Romero C, Heredia R, Pineda J, et al. Efficacy of fluralaner in 17 dogs with sarcoptic mange. Vet Dermatol. 2016;27(5):353-e88.