Гігієна ротової порожнини собак

Догляд за ротовою порожниною собаки є досить важливим у підтриманні здорового стану тварини. Тому слід регулярно проводити гігієну зубів та ясен вашого улюбленця і періодично відвідувати лікаря ветеринарної медицини для огляду тварини і ротової порожнини зокрема. В цій статті ми відповімо на основні питання, які можуть виникнути у власників собак щодо проведення гігієни і догляду за ротовою порожниною.

Як часто слід чистити зуби?

В ідеалі, це слід робити один раз на день. Якщо це не можливо, то по крайній мірі – один раз на два дні.

Можна використовувати зубні пасту та щітку для людей?

Використовуйте спеціальну щітку для собак. Як виняток, можна користуватись дитячою зубною щіткою.

Не можна використовувати зубну пасту, що призначена для людей! Зубні пасти для собак мають приємний запах для тварин (наприклад запах м’яса), а також безпечні при заковтуванні.

Як чистити зуби?

Для початку слід “морально” підготувати тварину до даної процедури. Візьміть невелику кількість пасти на палець, та дайте понюхати та полизати собаці. Потім уже необхідну кількість пасти розітріть по усій поверхні зубів та ясен. Зубну щітку бажано тримати під кутом 45 градусів до поверхні зубів. Чищення слід проводити обережно, не уникаючи внутрішньої поверхні зубів і ділянок біля ясен.

Собак не подобаються такі дії над нею, тому після проведення процедури, пригостіть чимось смачненьким або винагородіть іншим способом. З часом тварина звикне, і дана процедура буде для неї буденною справою.

Чи має значення тип корму?

При годівлі сухим кормом знижується ризик утворення зубного каменю. Тому, якщо ви використовуєте вологий корм, слід після їжі давати тваринам іграшки, які б вони могли гризти, і цим самим чистити собі зуби.

Яка різниця між зубним нальотом і каменем?

Зубний наліт – це залишки їжі в суміші з мінералами слини та бактеріями, для яких створенні чудові умови для розвитку. Наліт легко видаляється за допомогою чистки зубів.

З часом, якщо зубний наліт не видаляти він перетворюється в зубний камінь, який може видалити лише ветеринарний лікар. В свою чергу, якщо відкладати лікування зубного каменю, то це призводить до важких захворювань ясен.