Інфекційні хвороби, що призводять до проблем з очима в котів

Проблеми з очима в кота

Причин, що призводять до проблем з очима у котів є досить багато. Це може бути банальний пил, який подразнює слизові оболонки або ж травма задана у бійці чи грі з іншими тваринами. А також численні віруси і бактерії, про які піде далі мова. Тому треба вчасно діагностувати причину, щоб лікування було ефективне.

Герпес у котів є причиною номер один виникнення кон’юнктивіту у котів. Вірус передаються контактним способом від хворих тварин. Може бути причиною виразки рогівки, сухості очей чи запалення рогівки.

Лікування полягає у застосуванні очних крапель з антибіотиками.

Панлейкопенія – висококонтагіозне захворювання, що може призвести до ураження очей і дисплазії сітківки. Інші ознаки хвороби це гарячка, блювота, обезводнення і пригнічення.

Ураження очей при цьому захворюванні можна попередити своєчасним лікуванням за допомогою антибіотиків.

Дисплазія сітківки не піддається лікуванню. Тому для попередження панлейкопенії необхідно застосовувати профілактичне щеплення вакциною від данної хвороби.

Вірусний перитоніт – вірусна хвороба котів, що може уражати очі, зокрема рогівку. Це смертельна хвороба. Підтримуюче лікування може включати в себе преднізолон, який полегшує симптоми захворювання.

Лейкоз – також може бути причиною ураження очей. Вірус передається від хворих тварин. Хвороба також проявляється анемією, збільшенням лімфатичних вузлів та апатією. Для профілактики можна застосовувати щеплення, але вакцина в Україні наразі недоступна.

Імунодефіцит котів – передається через слину та інші виділення організму хворих тварин. Симптоми при цьому захворюванні можуть довгий час не проявлятись, але інфіковані коти мають слабку імунну систему, тому хвороби очей у них досить поширенні.

Інші  можливі симптоми цієї хвороби – гарячка, збільшення лімфатичних вузлів, втрата ваги, респіраторні захворювання, стоматити, гінгівіти і проблеми зі шкірою.

Проблеми очей при цьому можна лікувати антибіотиками у вигляді очних капель.

Каліцивіроз – вірусне захворювання, одним із симптомів якого може бути ураження очей. Лікування проводиться за допомогою оральних антибіотиків.

Токсоплазмоз – передається від інших котів та гризунів. Симптоми включають запалення очей. Лікується за допомогою антибіотиків.

Грибкові інфекції також можуть викликати проблеми з очима. Криптококоз – дуже серйозне грибкове захворювання, що проявляється запаленням рогівки і сітківки і може призвести до сліпоти та відшаровування сітківки. Криптококоз також уражає центральну нервову систему. Застосовується протигрибкова терапія.