Найбільш поширенні проблеми вух у собак

Ураження вухПроблеми з вухами у тварини легко виявляються її власниками, але для правильного і ефективного лікування, необхідно провести диференціацію конкретної причини серед декількох можливих.

Найпоширеніші проблеми:

Алергія. Найчастіше причиною ураження вух є алергічна реакція на якість речовини. Спричиняти алергію можуть інгредієнти корму, рослинний пилок або звичайний пил. Свербіж і почервоніння вушних раковин і лап – є основним симптомом даної проблеми. В такому випадку слід перевести тварину на гіпоалергенний корм, що виключає пшеницю, сою та кукурудзу. Зазвичай, проста зміна раціону на високоякісний корм зупиняє проблему ураження вух тварини. Також слід по можливості прибирати місце перебування тварини від бруду та пилу. Алергія може бути причиною вторинного ураження вух бактеріями та грибами.

Вушні інфекції. Найчастіше є причиною ураження вух у собак з довгими опущеними вухами, однак можливе і у тварин зі стоячими вушними раковинами. Розвитку мікроорганізмів сприяє тепле та вологе середовище, що є у вушному каналі. Дріжджові гриби та бактерії можуть спричиняти неприємний запах. При ураженні одного вуха, тварини нахиляють голову в спробі зрівноважити тиск. Також часто спостерігається місцеве підвищення температури.

Стороні предмети. Рослинні компоненти та сміття може потрапляти у слуховий канал, пошкоджуючи його стінки. За допомогою ліхтарика можна виявити такі предмети, але без допомоги ветеринарного лікаря не рекомендується їх діставати, так як є небезпека просування їх у глиб слухового каналу.

Паразити. Найчастіше з усіх паразитів, причиною отитів є мікроскопічні кліщі Otodectes cynotis, які паразитують у вушному каналі. Також ураження вух можуть викликати укуси бліх та іксодових кліщів, але тоді найчастіше захворювання протікає по типу алергії.

Травми. Механічне пошкодження вух може призвести до набряку або гематоми. В даному випадку кров і лімфа нагромаджуються у вушній раковині між хрящем і шкірою. Навіть енергійне махання головою може бути причиною виникнення травм. Гематоми потребують хірургічного лікування, в іншому випадку буде викривлення вушної раковини.

Гормональні розлади. При гіпотиреозі та ураженнях наднирників можливі також проблеми з вухами. Дані захворювання часто проявляються пошкодженням і випадінням шерсті, зміною поведінки, а також свербежем і почервонінням шкіри навколо вушних раковин.

Інші причини. Рідше причиною проблем з вухами у собак можуть бути спадкові захворювання, такі я дерматоміозит або себорея і ракові утворення (плоскоклітинна карцинома, злоякісна меланома).