Причини блювоти у кішок

Блювота у котівКоли у кішки спостерігається блювота це завжди турбує. Однак, у більшості випадків це не є серйозною загрозою здоров’ю тварини, крім випадків блювоти жовчу чи кров’ю. Більшість причин блювоти можна легко зупинити і попередити.
Шерсть
Коли кіт себе облизує, він заковтує і свою шерсть. Зазвичай вона потрапляє в кишечник і виводиться природнім шляхом. Але інколи шерсть подразнює стінки шлунку, що викликає блювотні рефлекси. Таке може спостерігатись декілька разів на місяць і є нормою. В таких випадках слід давати спеціальний корм або пасту, які допомагають травній системі виводити шерсть.
Швидке поїдання корму
Якщо є декілька тварин, то вони можуть боротись за їжу і поїдати її дуже швидко. Інколи буває, що кішка по своєму характеру схильна до швидкого поїдання корму. В такому випадку шлунок швидко наповнюється та розтягується і знову спрацьовує блювотний рефлекс. Щоб попередити це, слід давати менші порції корму за один раз, а у випадку з декількома тваринами годувати їх у різних місцях, і якщо можливо, то і в різний час.
Поїдання не їстівних речей
Будучи дуже допитливими, кішки часто гризуть різні речі, це може бути трава, коври, газети, пластик, туалетний папір, мотузки, іграшки. В результаті може виникати блювота для звільнення шлунку тварини від такого вмістимого. Деякі домашні коти спеціально виходять на вулицю для поїдання трави, щоб звільнити свій шлунок від шерсті.
Зміна дієти
Інколи у котів спостерігається блювота в результаті різкої зміни корму. В такому випадку слід повернути старий тип корму і лише поступово переходити на новий.
Харчова алергія і непереносимість
Якщо тварина має алергію на якийсь інгредієнт корму, то це призведе до блювання. Це захисний механізм. Найчастіше алергія спостерігається на рибу, яловичину, яйця, пшеницю, молоко. Алергія може з’явитись навіть на продукти, які до цього тварина довгий час поїдала без проблем.
Харчова непереносимість схожа на алергію, але виникає в результаті дисбалансу в травній системі. Найчастіше непереносимість у кішок викликає молоко.
Інфекції
Блювоту можуть викликати сальмонельоз, лямбліоз та інші.
Паразити
Блювота разом з іншими ознаками (слабкість, втрата ваги, діарея, роздутий живіт) можуть бути причинами значного ураження гельмінтами.
Отрута
У коти, що проковтнули аспірин, частини отруйних рослин, антифриз та інші отрути може проявлятись блювання. Отруйні рослини для котів це олеандер, філодендрон, плющ, герань, наперстянка, конвалія, папороть, гіпсофіла, клематіс та деякі інші.
Інші причини
Є і інші причини блювоти. Одна з них – це морська хвороба, тому якщо кішка має подорожувати в машині, не слід її перед цим годувати. Також блювання може спостерігатись при тепловому ударі, хворобах нирок, уремії, хворобах печінки, ураженні наднирників.