Токсичність шоколаду для собак

dog eats chocolateШоколад містить у своєму складі ксантиновий алкалоїд теобромін, який в певній кількості є досить отруйним. Прикладом інших ксантинових алкалоїдів є кофеїн та теофілін.

Яка кількість шоколоду є отруйною для собак?

Смертельна доза теоброміну для собак становить 90-150 мг/кг. Різні види шоколаду містять різну кількість теоброміну, наприклад чорний гіркий шоколад містить його в 6 разів більше, ніж молочний. Для собаки масою 10 кг отруєння може викликати 63 г чорного шоколаду, або 670 г молочного.

Симптоми отруєння шоколадом

Ксантини насамперед впливають на центральну і периферичну нервову та серцево-судинну системи. При отруєнні спостерігається збільшення чутливості, збудження, підвищення пульсу, збільшення сечовиділення, блювота, тремор м’язів. В деяких випадках ці симптоми призводять до вторинних порушень, наприклад підвищення температури. У важких випадках спостерігаються судоми і навіть зупинка серця. Смерть можлива при сильній інтоксикації.

Лікування отруєння шоколадом

Не існує специфічних антидотів до теоброміну. Якщо тварина з’їла шоколад 1-2 години назад, то штучне викликання блювоти може допомогти. Введення ентеросорбентів зменшить кількість токсинів, що можуть потрапити з кишечника в організм. Також при необхідності застосовують препарати, для контролю роботи серця, противосудомні препарати, проводять інфузійну терапію та оксигенотерапію.

При поїданні молочного шоколаду часто спостерігається діарея, вона проявляється через 12-24 годин після потрапляння в кишечник і може потребувати спеціального лікування.

Якщо ви підозрюєте отруєння шоколадом у вашої собаки або кота, то варто негайно звернутись до ветеринарного лікаря.