Визначення віку кошеня

КошеняЯкщо котеня було знайдено на вулиці і треба визначити його вік, то в цьому можуть допомогти деякі ознаки, які розвиваються разом з ростом кішки. Це дозволить забезпечити правильне піклування та догляд.

Пуповина

Котенята віком до трьох днів мають прикріплену пуповину. Якщо таке кошеня було відлучене від своєї матері, то воно повинно отримувати цілодобове піклування з використанням штучного молока в якості їжі.

Очі

Визначити вік котеня також можна по стану очей та вух. Вони починають частково відкривати свої очі приблизно у віці 7-10 днів. Повністю очі відкриваються у 2-3 тижневому віці. Зазвичай у перші два тижні очі у котенят блакитного кольору а потім починають мінятись.

Активність

Кошенятка у віці від 2 до 3 тижнів навіть не можуть стояти на своїх лапках. Через 4 тижня після народження вони пробують ходити, але при цьому сильно спотикаються. У 5 тижнів вони починають менше шататись і спотикатись. Після 6 тижнів котенята стають дуже активні і грайливі. У віці 8 місяців до року активність спадає і кошеня дорослішає.

Зуби

Повністю всі молочні зуби в котів з’являються на 8 тижні життя. Тобто є різці, ікла, премоляри і моляри. По розвитку зубів можна визначити вік:
до 2 тижнів – не зубів
2 тижні – різці (маленькі передні зуби) починають розвиватись
3-4 тижня – ікла починають розвиватись
4-6 тижні починають розвиватись премоляри